Alldocube iPlay 60 Mini Turbo tablet teszt
Az Alldocube idén októberben egy olyan tabletet dobott piacra, amely kiemelkedik a megszokott mainstreamből. A fémházas tablet 8,4 hüvelykes kijelzővel, Snapdragon 6 Gen 1 processzorral, friss, Android 14 rendszerrel és Widevine L1 tanúsítvánnyal hívja fel magára a figyelmet.
Sokak számára - köztük számunkra is - a táblagépek kompakt kialakításuknak köszönhetően a legjobb kompromisszumot jelentik a produktív munkavégzéshez és a szórakozáshoz útközben. A piacon azonban alig van értelmes, 10 hüvelyk alatti készülék. Az Alldocube felismerte ezt a tényt, és a mini sorozatával pontosan ebben a szegmensben pozicionálta magát.
A 8,4 hüvelykes képernyőátlóval rendelkező készülékek számos alkalmazás használatakor hozzáadott értéket kínálnak az okostelefonokhoz képest. Az alacsonyabb árú szegmensben elavult Android-verzióval és többnyire Mediatek vagy Unisoc chipekkel szerelik fel a tableteket. Az Alldocube azonban aktuális Androiddal és egy Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1-gyel örvendezteti meg a vásárlókat. De mint minden olcsó készüléknél, itt is vannak kompromisszumok, amelyeket figyelembe kell venni.
Az Alldocube iPlay 60 Mini Turbo kétféle kiszerelésben kapható. Az alapverzióhoz csak a tablet, egy 10 wattos EU-s töltőfej és egy USB-kábel jár. Hozzánk a több kiegészítővel ellátott pakk érkezett. Ebben egy OTG-adapter, egy Type-C-s fülhallgató és egy fedeles bőrtok volt pluszban - a tacskó nem a csomag része. A kijelző védelméről már a gyárban gondoskodtak, ami jó, nem nekünk kell kínlódnunk a fólia felhelyezésével.
Kis kijelzőátlójának köszönhetően az iPlay 60 Mini Turbo rendkívül praktikus. A 202,7 x 126 x 7,9 milliméteres méretekkel és 323 grammos tömeggel a táblagépet könnyű hordozni és hosszabb ideig a kezünkben tartani. Az iPlay 50 Mini Pro-hoz hasonlóan a Mini Turbo is CNC-marású alumínium készülékházat kapott.
A tablet tetején és alján található műanyag elemek, amelyek alatt az antennák helyezkednek el, tökéletesen illeszkednek a keretbe. Matt szürke színében a készülék vizuálisan és tapintásra is kiváló minőségű benyomást kelt. Elődjéhez hasonlóan ez a tablet is a magasabb árkategóriába sorolható a felhasznált anyagok és azok kivitelezése szempontjából.
A bekapcsoló- és hangerőgombok a jobb oldalon találhatók. A felső oldalon találunk egy hangszórónyílást és egy USB 3.1 Gen1 Type-C portot, amely nemcsak töltésre vagy adatátvitelre használható. Videókimenetként is funkcionálhat, TV-re vagy monitorra köthetjük például egy Type-C - HDMI kábellel.
A bal oldalon van egy nyílás a MicroSD kártyák számára, ami azt jelenti, hogy nem lehet SIM-kártyát behelyezni mobil adatátvitelhez. A 3,5 mm-es jack csatlakozó hiánya is fájó lehet, ezt a csomagban található Type-C-s fülhallgató enyhítheti némiképp.
A kettős hangszórók aszimmetrikusan vannak elhelyezve - egy felül és egy alul –, így egészen jó sztereó hangzást biztosítanak.
A tablet IPS-képernyőjének felbontása 1920 x 1200 pixel, ami 8,4 hüvelykes képátló mellett 270 képpont per hüvelyk pixelsűrűséget eredményez. Elődjéhez képest a képfrissítési frekvencia változatlanul 60 Hz maradt. A kis turbo tablet a Widevine L1 támogatásának köszönhetően Full HD minőségben reprodukálja a fizetős streaming szolgáltatók tartalmát. Szintén szuper jó, hogy a háttérvilágítás egyenárammal (DC) vezérelt, így bármilyen fényerősség mellett villogásmentes. Van beépített fényerő-érzékelő, ennek megfelelően lehetséges az automatikus fényerőszabályozás is.
Ami a teljesítményt illeti, az Alldocube iPlay 60 Mini Turbot a Snapdragon 6 Gen 1 processzor hajtja, ami nagy ugrás a korábbi modellekben megtalálható MediaTek és Unisoc processzorokhoz képest. Ez a frissítés különbözteti meg az iPlay 60 Mini Turbót a pénztárcabarát táblagépek piacán, és lényegesen simább teljesítményt kínál a mindennapi feladatokhoz és játékhoz is. A 4 nanométeres eljárással gyártott SoC négy Cortex A78 és A55 magot kombinál 2,2 GHz-es, illetve 1,8 GHz-es órajellel. A grafikus teljesítményhez Adreno 710 GPU-t használnak, ami egész komoly erőt képvisel.
A multitasking zökkenőmentes, részben a 8 GB LPDDR5 RAM-nak köszönhetően, észrevehető lassulás nélkül válthatunk az alkalmazások között. Emellett 8 GB virtuális RAM-ot is bekapcsolhatunk, a belső tárhely rovására, ami egy kicsit segíthet a nagyobb terhelések alatti teljesítményen, bár a napi használat során nem tapasztalható drámai különbség.
Ami a tárhelyet illeti, a táblagép 128 GB UFS 3.1-es belső tárhellyel rendelkezik, de a rendszerfájlok miatt körülbelül 109 GB használható. Ez gyorsan megtelhet, különösen, ha nagy alkalmazásokat vagy játékokat töltünk le. Szerencsére a táblagép 1 TB-ig támogatja a microSD-kártyákat, így a tárhely bővítése olyan egyszerű, mint egy kártya behelyezése. A Snapdragon 6 Gen 1 SoC, a 8 GB LPDDR5 RAM és az UFS 3.1-es kombó az alábbi teljesítményre képes a szintetikus benchmark teszteken, az AnTuTu benchmark elért 535300 pont elég beszédes:
A felhasználói felület (UI) egyszerű és világos, így az alkalmazásokban és beállításokban való navigálás gyors és intuitív. Az Alldocube minimálisra csökkentette az Android 14 módosításait, nincs telepítve bloatware, csak a szokásos alkalmazások a Google-tól. A beállításokban az Android szokásos kézmozdulatokkal történő vezérléséhez is vannak kiegészítések. Például a kijelző dupla érintéssel ki- és bekapcsolható.
Az eszköz feloldása arcfelismeréssel nem lehetséges, ezért PIN-kódot vagy mintát kell használni, hogy megvédjük a táblagépet az illetéktelen hozzáféréstől. A szoftverfrissítésekkel azonban nem szabad azonban túl optimistának lenni. Pár frissítés már érkezett, a Snapdragon SoC miatt valószínűleg még fog jönni jó néháy.
A kamera szekció nem érdemel túl sok karaktert, ésa készített képek minőségét felesleges taglalni, a tablet nem fényképezésre való. Ha nincs más kéznél, és valamit meg kell örökíteni, akkor arra jó lesz a 13 megapixeles hátlapi kamera. A videóchat is megfelelő minőségű az 5 megapixeles lencsével, sőt, egészen jó a kép- és hangminőség ezért a pénzért.
Az iPlay 60 Mini Turbot titulálhatnánk az „Android világ iPad Minijének”, jó okkal. Kompakt, 8,4 hüvelykes kijelző adott, és itt is kompromisszumot kell kötni, az a csatlakozási lehetőségek terén. Az iPad esetében is van Wi-Fi-modell, ami azt jelenti, hogy nem lehet SIM-kártyát behelyezni és mobiladat-kapcsolatot használni.
A Helio G99 processzorral szerelt testvérmodellben, az Alldocube iPlay 60 Mini Pro-ban viszont adott a 4G kapcsolat is. Ráadásul ott van GPS is - bár nem sok értelme van egy tabletben -, ami szintén hiányzik a Mini Turbo-ból. Sajnos a fejlettebb, Wi-Fi 6 szabványt sem támogatja a Mini Turbo.
Az akkumulátor kapacitása 5500 mAh, ami a Snapdragon 6 Gen 1 nagy energiahatékonyságának, valamint az általános rendszeroptimalizálásnak köszönhetően egész jó üzemidőt hoz. A tesztidőszakban 20%-ra merítéshez majdnem 9 óra 19 percre volt szükség. Ez idő alatt sorozatokat néztünk a SkyShowtime és az HBO Max kínálatából, és egy kis YouTube-, valamint Facebook-böngészés is volt műsoron. A Work 2.0 battery life tesztben 16 óra 12 perces eredményt produkált a technika.
A gyári 10 wattos töltőfejjel 20%-ról 99%-ra feltölteni 2 óra és 24 perc kellett. A tablet támogatja a 18 wattos PD töltést, mi általában a Power Station PD kimenetéről töltöttük.
Az Alldocube iPlay 60 Mini Turbo szilárd egyensúlyt teremt a megfizethetőség és a teljesítmény között, így erős versenyző a kedvező árú táblagépek piacán. Ha valaki egy kompakt, fém házas, sztereó hangszórókkal, Widevine L1 tanúsítvánnyal rendelkező, Snapdragon processzorral és Android 14-el szerelt tabletet keres, akkor a Mini Turbo jó választás.
Bár van néhány kompromisszum - például az LTE-támogatás, a Wi-Fi 6 és a GPS hiánya - az iPlay 60 Mini Turbo még mindig nagyszerű értéket kínál az áráért.
Az Alldocube iPlay 60 Mini Turbo tablet most az BGb8a255 kupon használatával csak 185,14 dollárért vásárolható meg, ami 73 ezer forintnak felel meg.
A termék HK raktárból érkezik, a rendelést követően 2-3 héten belül, nincs további szállítási díj, VÁM, ÁFA és egyéb hercehurca, annyit fizetünk, amennyi fentebb írva van!